Müügi- ja tellimistingimused

Üldised tellimistingimused kehtivad MelPal Eesti OÜ (edaspidi nimetatud Kangakaubamaja) e-poes www.kangakaubamaja.ee (edaspidi nimetatud E-pood) asuvate toodete tellimiskeskkonna vahendusel tellimisel tekkivate õigussuhete kohta.

Lisaks käesolevatele üldistele tellimistingimustele reguleerivad Tellija ja Kangakaubamaja vahelisi suhteid Eesti Vabariigis kehtivad õigusnormid ning Kangakaubamaja klientide isikuandmete töötlemise kord (privaatsustingimused), saadaval www.kangakaubamaja.ee/privaatsus.

Käesolevate üldiste tellimistingimuste, privaatsustingimuste ning kehtivate e-poe toodete hinnakirjaga on võimalik tutvuda Kangakaubamaja kodulehel.

Toodete tellimise kord

Toodete tellimiseks ei pea Tellija registreerima end Kangakaubamaja e-poe kasutajaks. Tellija valib soovitud toote(d), määrab iga toote koguse, toodete eest tasumise ning kohaletoimetamise viisi. Enne tellimuse lõplikku kinnitamist on Tellijal võimalik tellimus üle vaadata ning seda muuta.

E-poes on tooted müügil kas kohe laos olevana (toote juures kuvatakse laoseisu) või järeltellimisel. Järeltellimisel olevad tooted ei ole hetkel Kangakaubamaja laos, vaid tellitakse järgmise regulaarse kaubatarnega.

Kõik e-poes näidatud toodete hinnad sisaldavad käibemaksu. Tellitud toodete hinnale lisandub toodete kohaletoimetamise tasu vastavalt Tellija poolt valitud kohaletoimetamise viisile.

Makseid vahendab Montonio Finance UAB, tasumine toimub väljaspool Veebipoodi turvalises keskkonnas. Kangakaubamaja on isikuandmete vastutav töötleja, kes edastab maksete teostamiseks vajalikud isikuandmed volitatud töötlejale Montonio Finance UAB.

Tehingud arveldatakse eurodes. Tellija ja Kangakaubamaja vaheline leping loetakse sõlmituks pärast seda kui Tellija on tellimuse kinnitanud ja Kangakaubamaja on edastanud Tellijale tellimuse kinnituse. Tellimus jõustub Kangakaubamaja poolt Tellijale toodete välja saatmisega.

Toodete kohaletoimetamine

Tellitud tooted toimetab Kangakaubamaja Tellijale vastavalt Tellija poolt tellimuse esitamisel valitud viisile kas DPD, Itella SmartPOSTi või Omniva pakiautomaadi vahendusel.

Kohaletoimetamise viisi valib Tellija tellimuse vormistamisel. Kohaletoimetamise hinnad on fikseeritud hinnakirjas, mis on Tellijale nähtav ka tellimuse vormistamisel.

Kohaletoimetamise hinnad võivad muutuda lähtuvalt teenusepakkuja kehtivast hinnakirjast. 

Üle 50€ tellimused toimetame kliendi valitud pakiautomaati tasuta.

Kui Tellija soovib kaubale ise järgi tulla, tuleb valida tellimuse esitamisel ‘Tulen ise järgi (Paali küla, Kambja vald, 62015 Tartumaa)’, järele tulemise aja kokkuleppimiseks tuleb helistada telefonile +372 53484952.

Juhul kui Tellija tellimuses on järeltellimusel olevaid tooteid, toimetab Kangakaubamaja tellitud tooted kohale ühe saadetisena, oodates ära järeltellitud kaupade saabumise lattu.

Juhul kui soovite tellida ükskõik millisesse teise riiki üle maailma, palun kirjutage oma soovist info@kangakaubamaja.ee. Täpsustame transpordi hinna enne tellimuse esitamist.

Tooted postitatakse Tellijale üldjuhul 2-4 tööpäeva jooksul. Juhul kui kohaletoimetamisel esineb viivitusi, võetakse Tellijaga esimesel võimalusel ühendust.

Tarbija õigus tellimusest taganeda

Tarbijast Tellijal (edaspidi nimetatud Tarbija) on õigus toodete tellimusest põhjust avaldamata taganeda toodete kätte saamisele järgneva 14 kalendripäeva jooksul, kuid ainult juhul kui toode on avamata kujul. Tellimuse tühistamiseks tuleb Tellijal võtta Kangakaubamajaga ühendust telefonil +372 53484952 või saata vastavasisuline e-kiri aadressile info@kangakaubamaja.ee

Juhul kui Tarbija taganeb tellimusest, siis kohustub Tarbija tagastama kasutamata ning kahjustamata tooted viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 kalendripäeva jooksul taganemisoovi esitamisest. Tarbija peab tagastama tooted pakiautomaadi vahendusel.

Toodete tagastamisel kannab Tarbija tellimusest taganemisel toodete tagastamise kulud.

Kangakaubamaja tagastab Tarbijale tagastatud toodete eest tasutud summa ja kohaletoimetamise tasu ulatuses, mis vastab Tellija poolt tasutud summale, kuid mitte rohkem kui soodsaim piirkonnas kohaletoimetamiseks valitud transpordiviisi hind. Juhul kui Tarbija tagastab tellitud tooted osaliselt, siis Kangakaubamaja tagastab kohaletoimetamiskulud proportsionaalselt tellitud toodete arvuga. Kangakaubamaja tagastab raha hiljemalt 14 kalendripäeva jooksul taganemisteate saamisest arvates, kuid mitte varem kui 3 tööpäeva jooksul Tellija poolt tagastatud toodete kättesaamisest. Kangakaubamaja tagastab Tarbijale saatmise kulud täies ulatuses juhul kui taganemise põhjuseks on puudustega või vale toode.

Isikuandmete töötlemine

Veebipood kasutab Tellija poolt sisestatud isikuandmeid (sh nimi, telefoninumber, aadress, e-maili aadress, pangarekvisiidid) ainult tellimuse töötlemiseks ning kauba Tellijale saatmiseks.

Veebipood edastab isikuandmed veoteenust pakkuvatele ettevõtetele selleks, et kohale toimetada kaupa.

Veebipood saadab Tellijale uudiskirju ning pakkumisi Tellija e-maili aadressile ainult juhul, kui Tellija on selleks avaldanud soovi sisestades veebilehel e-kirja aadressi ning andnud teada oma soovist otsepostituse teadete saamiseks.

Tellijal on igal ajal võimalik loobuda e-postile saadetavatest pakkumistest ja uudiskirjadest andes sellest meile teada e-kirja teel või järgides pakkumisi sisaldavas e-kirjas toodud juhiseid.

Tellija õigused

Tellijal on õigus tellida tooteid e-poest Kangakaubamaja poolt sätestatud hinnaga ja fikseeritud tingimustel. Tellijale saadetav toode peab olema korrektne ja komplektne ning vastama Kangakaubamaja poolt fikseeritud tingimustele.

Puuduse esinemise korral asendatakse toode sama tootega, välja arvatud juhul kui vastavat toodet ei ole enam müügil. Kui vastavat toodet ei ole enam müügil, siis Tellija valikul toode asendatakse või müügileping lõpetatakse ja tagastatakse Tellijale toote maksumus. Tellijal on õigus toote lepingutingimustele mittevastavuse korral tugineda seaduses sätestatud õiguskaitsevahenditele.

Tellija kohustused

Tellimuse vormistamisel on Tellija kohustatud esitama tellimuse teostamiseks vajalikud andmed: ees- ja perekonnanimi,  kontakttelefon, aadress ja e-posti aadress.

Juhul, kui Tellija ja toote saaja on erinevad, peab Tellija esitama andmed ka saaja kohta. Kui Tellija esitatud andmed on vigased ja/või mittetäielikud, ei garanteeri Kangakaubamaja tellimuse nõuetekohast täitmist. Võimaluse korral võtab Kangakaubamaja Tellijaga ühendust, et täpsustada vigaseid või mittetäielikke andmeid.

Tellimuse vormistamisel kinnitab Tellija, et on nõus käesolevates üldistes tellimistingimustes sätestatud tingimustega ning kohustub neid täitma.

Kangakaubamaja õigused

Kangakaubamajal on õigus muuta käesolevaid üldiseid tellimistingimusi ilma ette teatamata, avaldades uued kehtivad tingimused internetikeskkonnas. Kangakaubamajal on õigus igal ajal ette teatamata muuta e-poe hinnakirja avaldades uue hinnakirja internetikeskkonnas. Kangakaubamajal on õigus tellimuse aktsepteerimisest või täitmisest loobuda, näiteks juhul kui hinnakirjas on avaldatud ekslikult vale hind.

Kangakaubamaja kohustused

Kangakaubamaja kohustub Tellijani toimetama korrektsed ja komplektsed toote(d) ning vastu võtma ja dokumenteerima kõik Tellija pretensioonid. Kangakaubamaja kohustub Tellija pretensiooni lahendama 7 tööpäeva jooksul juhul kui pretensiooni põhjused on Tellijast mittesõltuvad. Juhul kui pretensiooni põhjus on Tellija põhjustatud, peab Tellija selle koheselt kõrvaldama. Kangakaubamaja kohustub välja vahetama toodete praakeksemplarid.

Kõik pooltevahelised vaidlused lahendatakse läbirääkimiste teel. Kui kokkuleppele ei jõuta ja Tellija soovib jätkata kaebuse esitamisega, siis on Tellijal õigus pöörduda Tarbijakaitseameti Tarbijavaidluste komisjoni poole aadressil Rahukohtu 2, Tallinn 10130 või veebiaadressil www.komisjon.ee. Tarbijavaidluste komisjoni pädevuses on lahendada tarbija ja ettevõtja vahel sõlmitud lepingust tulenevaid vaidlusi, mida pooled ei ole suutnud lahendada kokkuleppe teel. Kaebuse läbivaatamine komisjonis on pooltele tasuta. Küsimuste tekkimisel helistage tööpäeviti vahemikus 9-17 telefonil +372 53484952 või kirjutage e-posti aadressil info@kangakaubamaja.ee.