Punta di Roma on paksem trikotaažkangas, mis sobib hästi pükste, seelikute, jakkide jne õmblemiseks oma hea langevuse tõttu. Kangas ei kortsu.

Viskoosi sisaldus annab kangale kerge läike. Elastaan annab kangale venivuse.

Punta di Roma on viskoosist, polüestrist ja elastaanist kangas, mis on tänu oma erilisele struktuurile sileda ja meeldiva pinnaga. Samas on see kangas kahekihiline ja suhteliselt paks, mis teeb selle tugevaks ja vastupidavaks. Eriti selgelt väljendub see selles, et Punta di Roma kangast riided säilitavad oma kuju ka pärast paljusid pesukordi ning neid saab probleemideta pesta pesumasinas madalal temperatuuril. Punta di Roma on seega ideaalne valik mitmesuguste rõivaste valmistamiseks.

Punta di Roma kangast valmistatud rõivad paistavad silma oma eriliste võimaluste poolest. Kangas on väga veniv, sellest kangast valmistatud rõivad kohanduvad ideaalselt kehakujuga, muutes selle kandmise mugavaks. Vaatamata kehakujuga kohanemisvõimele ei ole kangas aga liiga pingul ning isegi keha ebatasasused pole läbi selle kanga näha.
Punta di Roma kangaid saab kasutada väga erineval otstarbel. Kangast saab kasutada pükste, seelikute, kleitide, jakkide, aga ka mantlite jaoks. Lisaks moerõivastele on Punta di Roma kangas populaarne ka töörõivaste valmistamisel. Sellest kangast valmistatud riiete eeliseks on see, et need on kortsudevabad, seega ei vaja need triikimist ning on  hingavad.